Відповідь на питання: Яким може бути колір/фактура бетону?

Натуральний колір бетоної поверхні – різні відтінки сірого. Чому так? Основа бетону: природні компоненти (цемент, пісок, щебінь, вода) і як наслідок – неоднорідний колір, пориста фактура та індивідуальний загальний вигляд. Навіть при замішуванні бетонної суміші по однаковому “рецепту” один раз, другий, третій, десятий, однією людиною, в одному і тому ж місці – кожного разу будуть виходити різні відтінки та візерунки на поверхні виробу. Тому що на цей процесс впливає дуже багато мікро-факторів, які майже неможливо контролювати: вологість повітря і компонентів (навіть в межах ± 10%), неоднорідність піска та щебня (видобувають в карьєрах простонеба), швидкість замішування та заливки (може відрізнятись залежно від об’єму) , матеріал з якого виготовлена форма для заливки (силікон, склопластик, фанера), термін та умови висихання, постобробка та багато іншого…


Тому замовляючи виріб з бетону – треба бути готовим до того, що саме Ваш виріб буде унікальним і неповторним, другого такого зробити буде просто неможливо! Різні відтінки сірого зільються в одну складну фактуру, яку можна буде розглядати годинами. Саме це робить вироби з бетону настільки затребуваними дизайнерами в сучасних проектах. Звісно ми намагаємось мінімізувати візуальну розбіжність між картинкою та готовим виробом, вдосконалюючись та експерементуючи кожного дня, щоб Ви отримували саме те, що уявляєте.


Колір виробу з бетону може бути сірим, а також є опція фарбування майже в будь-який інший відтінок. Виконується за допомогою додавання порошкового пігменту (або їх комбінацій) прямо в массу бетону, який замішується на білому цементі. В кольоровому варіанті використовуються більш дорожчі інградієнти, тому загальна вартість на великих виробах (наприклад умивальниках) зростає на +20%. Сам колір можливо підбирати під ral (для орієнтування), але стовідсоткового попадання не гарантуємо, так як бетон змінює свій віддтінок при замішуванні/ при висиханні/ обробці/ покритті лаком. буде збережен загальний обраний колір. Сам колір буде не дуже яскравим, а більш пастельним. Допускається наявність невеликих плям та фактурних відбитків на кромках виробів.

Приклад колорування бетону за допомогою пігменту в массі

Якщо є необхідність зробити колір точно в RAL – можливо заколорувати сам захисний лак, яким покриваються умивальники та стільниці. В такому випадку фарбування буде поверхневим. Вартість такого фарбування від 1000грн (вне залежності від розміру виробу).

Приклад колорування лакового покриття в Ral

Важливо: поверхня бетонних виробів більше або меньше покрита порами.

ПОРИ – це повітря, що виходить з маси бетону при висиханні. вважається декоративною особливістю саме бетонних виробів. утворюються на вертикальних стінках, у випадку з умивальниками – на фасаді, а сама чаша виходить гладка, без пор.
В техніці Терацо ці самі пори зшліфовуються, тому в такому варіанті виконання відсутні повністю.

Окрім колорування ми можемо виконувати вироби з бетону в техніці Терацо. Виконується за допомогою шліфування алмазним диском: знімається верхній шар бетонної поверхні товщиною +-5мм, для того, щоб оголити наповнювач. Відповідно замість щебня використовується декоративне кольорове каміння, а сама бетонна суміш також колорується. В результаті можна отримати десятки варіантів комбінацій фінального результату. В техніці Terrazzo використовуються більш дорожчі інградієнти, тому загальна вартість зростає +100%. Більш детально про цю техніку можна прочитати в нашій іншій статті: Що означає техніка Terrazzoo і чому воно дорожче?